6 روش آسان برای درمان افسردگی، بیماری خطرناکی که در کمین افسرده ها می نشیند

کارشناسان در پژوهش های خود دریافتند افسردگی به دلیل ایجاد دگرگونی در ضربان قلب می تواند سبب سکته های خطرناک گردد.

6 روش آسان برای درمان افسردگی، بیماری خطرناکی که در کمین افسرده ها می نشیند

به گزارش خبرنگار ؛ محققان دانشگاه آرهوس دانمارک با آنالیز ضربان و وضعیت سلامت قلب حدود 785254 داوطلب در این کشور دریافتند، داوطلبان دچار افسردگی از نوع خفیف تا قوی، بیشتر از دیگران دچار علامت های فیبریلاسیون دهلیزی بوده اند.

شایع ترین اختلال ریتم قلب

فیبریلاسیون دهلیزی، یا آریتمی قلب، شایع ترین اختلال ریتم قلب دربین بزرگسالان درکشور های مختلف دنیا است.

آزمایش برروی داوطلبان دربازه زمانی سال های 2000 تا 2013 صورت گرفته است و آن دسته از افرادی که دارای سلامت روان بوده اند کمترین میزان ابتلا به بیماری های قلبی را به خود اختصاص داده اند، دسته دیگر داوطلبان نیز که از دارو های استاندارد و زیر نظرپزشک برای درمان افسردگی استفاده می کردند علامت های خفیف تری از بیماری قلبی به نسب سایرین داشته اند.

به گفته کارشناسان نوعی رابطه مستقیم بین ذهن و قلب انسان ها وجود دارد، اگر فرد دچار افسردگی باشد احتمال ابتلای او به سایر بیماری های جسمانی به ویژه مشکل های قلبی افزایش می یابد.

علائم بروز افسردگی

از جمله دیگر بیماری های قلبی ناشی از افسردگی، بیماری تنگی عروق کرونر را می توان نام برد. افسردگی در دنیای کنونی به شدت افزایش یافته است و با علامت هایی چون بی خوابی، بدخوابی، تپش قلب نامنظم، استرس، بی اشتهایی یا پراشت هایی کاذب، احساس درد و مواردی از این دست همراه است.کارشناسان به افرادی که به دلایل مختلف دچار افسردگی شده اند توصیه می نمایند با مراجعه به پزشک عامل را شناسایی و کنترل نمایند.

به گفته کارشناسان افسردگی شدید می تواند منجربه افکار خودکشی در بین افراد گردد. بیماری فیبریلاسیون دهلیزی نیزیکی از بیماری های شایع در دنیا است که به گفته کارشناسان تا سال 2030 بین 14 تا 17 میلیون نفر تنها درقاره اروپا به این بیماری مبتلا خواهند شد.

علائم بیماری فیبریلاسیون دهلیزی

ازجمله علامت های این بیماری، تنگی نفس، خستگی، دردقفسه سینه و سرگیجه است. کارشناسان اعتقاد دارند افسردگی رابطه مستقیم با ابتلا به برخی بیماری های قلبی دارد.

مصرف داروهای ضد افسردگی زیر نظر متخصص، مشاوره با روانشناس، اصلاح شیوه زندگی و تغذیه، انجام ورزش، پیاده روی درمجاورت تابش نور خورشید دربازه های زمانی در طول روز، پوشیدن لباس های با رنگ شاد و مواردی از این دست می تواند سبب درمان و کاهش علامت های افسردگی گردد.

نتیجه های این آنالیز در مجله (the European Journa) منتشر شده است.

منبع:dailymail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "6 روش آسان برای درمان افسردگی، بیماری خطرناکی که در کمین افسرده ها می نشیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 روش آسان برای درمان افسردگی، بیماری خطرناکی که در کمین افسرده ها می نشیند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید