پرونده 33 اثر کهگیلویه و بویر احمد برای ثبت در فهرست آثار ملی تهیه گردیده است

به گزارش مطالب گلچین شده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ارسال 33 پرونده ثبتی اثر میراث فرهنگی این استان به سازمان میراث فرهنگی برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور اطلاع داد.

پرونده 33 اثر کهگیلویه و بویر احمد برای ثبت در فهرست آثار ملی تهیه گردیده است

به گزارش مطالب گلچین شده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری مدیر کل میراث فرهنگی این استان، امروز شنبه 17 آذر در جمع مطالب گلچین شده گفت: از این تعداد پرونده ارسالی هشت پرونده مربوط به بناهای تاریخی امامزاده محمود، قلعه آذرخش، بنای مدرسه علمیه سادات در شهرستان چرام، پل چم چیت و خانه آقای مدرسی، بنای قبرستان سمغان، قلعه راک در شهرستان کهگیلویه و قلعه سرخونی در شهرستان بهمئی است.

وی گفت: همچنین از این تعداد، پنج پرونده مربوط به آثار طبیعی استان از جمله چشمه بلقیس و چشمه کورسا و غارنزل در شهرستان چرام، غار ده شیخ در شهرستان دنا، درخت سدر مقدس دهدشت در شهرستان کهگیلویه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد توضیح داد: تعداد 15 پرونده ثبت میراث معنوی شامل غذاهای محلی و ثبت عروسک لیلی و تخته (تحته) نیز برای دریافت شماره ثبت به سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال گردیده است.

باقری همچنین از ارسال تعداد 5 اثر منقول مربوط به گورستان ده پایین سادات محمودی برای ثبت در فهرست اثار ملی کشور خبرداد.

منبع: میراث آریا

به "پرونده 33 اثر کهگیلویه و بویر احمد برای ثبت در فهرست آثار ملی تهیه گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده 33 اثر کهگیلویه و بویر احمد برای ثبت در فهرست آثار ملی تهیه گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید