فعالیت خودجوش مردم در پاکسازی طبیعت پارک ملی دنا از زباله +تصاویر

در حرکت خودجوش مردمی گروهی از دوستداران طبیعت کهگیلویه وبویراحمد به صورت خانوادگی و مشارکتی، بخشی از مسیر چشمه میشی و کوه گل شهرستان دنا واقع در منطقه حفاظت گردیده و پارک ملی را از زباله های رها گردیده در آن پاکسازی کردند.

فعالیت خودجوش مردم در پاکسازی طبیعت پارک ملی دنا از زباله +تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، محسن جعفری نژاد بسطامی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر ویژه از این اقدام فرهنگی گفت: متاسفانه مساله دفع و دفن زباله ها در هیچ کدام از شهرستانهای استان به صورت اصولی صورت نمی گیرد .

وی با اشاره به اینکه مدیریت صحیح پسماند 6 مرحله دارد اضافه کرد: متاسفانه در استان تنها به مرحله دفن توجه گردیده است.

جعفری نژاد بسطامی اظهارکرد: با هماهنگی و همکاری خوب معاونت عمرانی استانداری بعنوان رئیس کارگروه مدیریت پسماند، تاکنون در این زمینه اقدامات مثبتی انجام شده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و خواست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فاصله زیادی وجود دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر ویژه از این حرکت خودجوش اعلام نمود: باید فرهنگ سازی گردد و چنان کار گردد، تا افراد بی مسئولیت و ناآگاه به محیط زیست، از ریختن زباله ها در حاشیه جاده ها و دامان طبیعت پرهیز نموده و این اقدام، همکاری بیش از پیش دوستداران محیط زیست را می طلبد .

جعفری نژاد بسطامی با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی زیست محیطی زمان بر بوده و با یاری دوستداران و فعالین این بخش در استفاده از ظرفیت های فضاهای مجازی، می توان این زمان را کوتاهتر کرد، اضافه کرد: گردشگر پذیر بودن مناطق حفاظت گردیده استان و آمار بالای بازدید کنندگان از این مناطق بویژه در ایام تعطیل، مسئولیت همه ما را درقبال حساسیت به مسئله حفظ محیط زیست دوچندان نموده که شایسته است، مردم به پیراستگی طبیعت خود توجه داشته و نسبت به حساس سازی افراد بخصوص نوجوانان و نونهالان اقدام کنند.

به گزارش خبرنگاران، زباله های جمع آوری گردیده به محل مشخص گردیده منتقل می شوند تا بوسیله ماشین های حمل زباله به محل دفن انتقال داده شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالیت خودجوش مردم در پاکسازی طبیعت پارک ملی دنا از زباله +تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت خودجوش مردم در پاکسازی طبیعت پارک ملی دنا از زباله +تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید