حسین زادگان: استقلال ساری باید از استقلال تهران نامه بیاورد، کار راحتی است اما انجام نمی دهند

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران گفت: از خدایمان است تیم فوتسال بانوان استقلا ساری را در استان مازندران داشته باشیم و دلمان نمی خواهد از هم بپاشد ولی مشروط به اینکه مسائل حقوقی به وجود نیاید.

حسین زادگان: استقلال ساری باید از استقلال تهران نامه بیاورد، کار راحتی است اما انجام نمی دهند

حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران در گفت و گو با خبرنگاران در مورد عدم تمدید پروانه تیم فوتسال بانوان استقلال ساری و شرکت نکردن آنها در هفته سوم لیگ برترگفت: اسم این تیم استقلال است. واحد حقوقی مان می گوید برندهایی که با نام استقلال و پرسپولیس فعالیت می نمایند باید از این دو باشگاه به عنوان شعبه مرکزی نامه ای تحت عنوان بلامانع بودن فعالیت تیم هایشان با این نام ها بگیرند اما ظاهرا باشگاه ساری نتوانسته است نامه بگیرد به همین دلیل فعلا نمی توانیم پروانه شان را تمدید کنیم. هر تیمی که بخواهد با پسوند و پیشوند استقلال و پرسپولیس شرکت کند باید مجوز بیاورد.

او در ادامه اضافه کرد: استدلال واحد حقوقی مان این است که چون برند نماینده ساری برای استقلال تهران است در آینده مشکل ساز می گردد. تیم ساری هنوز از طرف باشگاه استقلال نامه ای نیاورده در حالی که دریافت این نامه راحت است. استقلال هم از این موضوع استقبال می نماید و کار سختی نیست. اگر نامه بیاورند پروانه شان را تمدید می کنیم. وقتی نمی آورند مفهومش این است که تمایلی به تمدید پروانه شان ندارند.

حسین زادگان در پاسخ به این سوال که آیا در تمام سال هایی که باشگاه استقلال ساری فعالیت نموده است از باشگاه استقلال تهران مجوز تمدید پروانه گرفته است؟ گفت: نه در سال های گذشته چنین چیزی مطرح نبود و سخت گیری نمی شد اما از سال گذشته این موضوع مطرح گردیده است و ایراد حقوقی گرفته اند که باید رفع گردد. هر کسی بخواهد با برند دیگری فعالیت کند مالکیت معنوی پیش می آید. برای استقلال ساری هم همین شرایط پیش آمده است.

او در پاسخ به این سوال که مدیرعامل استقلال ساری گفته باشگاه استقلال تهران مخالفتی ندارد چون اصلا بخشنامه ای برای دریافت مجوز به جایی نداده اند، اعلام کرد: اگر پرسیدند و گفته بلامانع است از طرف باشگاه تهران نامه ای با همین مضمون بیاورند، به شما قول می دهم پروانه شان را تمدید می کنیم. ما از خدایمان است این تیم را در استان مازندران داشته باشیم و دلمان نمی خواهد از هم بپاشد ولی مشروط به اینکه مسائل حقوقی به وجود نیاید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران همچنین در پاسخ به این سوال که برای پیگیری این موضوع با باشگاه استقلال تهران صحبت نموده اید یا نه؟ گفت: چرا صحبت کردم، مسئولانش گفتند به آن ها نامه می دهیم ولی خود باشگاه ساری باید تقاضا کند. برای این ثبت هم معمولا پولی دریافت نمی نمایند چون یک مجموعه ورزشی و فرهنگی است سخت نمی گیرند. طبق اطلاعاتی که همکارانم به من دادند اگر باشگاه ساری یک مراجعه ساده داشته باشد به آن ها مجوز می دهند. اگر می خواهند به عنوان شعبه ای از استقلال در ساری فعالیت نمایند باید موافقت نامه بیاورند.

او در مورد 10 میلیون تومانی که از طرف وزارت ورزش و جوانان برای کمک به باشگاه استقلال ساری به حساب اداره کل ورزش استان مازندران واریز گردیده است اما هنوز به حساب این تیم منتقل نگردیده گفت: وزارت ورزش و جوانان به طور مستقیم نمی تواند پولی را به باشگاه های خصوصی بدهد ولی اگر برای اعتلای ورزش استانی بخواهد کمکی کند باید این کار را از طرف اداره کل ورزش آن استان انجام دهد اما در معاونت توسعه منابع اداره کل ورزش این موضوع را مطرح کردند که چون حساب های هیات ها باید حسابرسی گردد این پول در اداره کل می ماند و بعد از انجام حسابرسی پول را به باشگاه پرداخت می کنیم. 10 بار این موضوع را به آن ها شرح دادیم و گفتیم 10 میلیون تومان ارزشی ندارد که آن را نگه داریم.

حسین زادگان در انتها اعلام کرد: مگر یک تیم با 10 میلیون تومان می تواند کارش را انجام دهد؟ این نوعی مساعدت از طرف وزارت ورزش است که ما به آن ها پرداخت می کنیم اما کمی تشریفات دارد. حتی این موضوع را به رابطشان گفتیم اما ظاهرا دنبال ماجرای دیگری بودند. چون گفتیم پول را بعد از حسابرسی و شفاف شدن مسائل مالی پرداخت می کنیم نمی دانم چه مسائلی در این میان مطرح است. درگیر مسائل حاشیه ای نیستم. هنوز حسابرسی انجام نگردیده و نهایتا تا چند روز دیگر انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حسین زادگان: استقلال ساری باید از استقلال تهران نامه بیاورد، کار راحتی است اما انجام نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با حسین زادگان: استقلال ساری باید از استقلال تهران نامه بیاورد، کار راحتی است اما انجام نمی دهند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید