تنیس آزاد آمریکا ، نادال باز هم با مصدومیت حذف شد، جوکوویچ به فینال رسید

به گزارش مطالب گلچین شده، تنیسور اسپانیایی به دلیل مصدومیت یک تورنمنت دیگر را از دست داد و جوکوویچ به بازگشت قدرتمندانه خودش ادامه داد.

تنیس آزاد آمریکا ، نادال باز هم با مصدومیت حذف شد، جوکوویچ به فینال رسید

به گزارش مطالب گلچین شده، رافائل نادال، تنیسور مشهور اسپانیایی با ناکامی مقابل خوان مارتین دل پوتروی آرژانتینی از راهیابی به بازی نهایی تنیس گرنداسلم اوپن آمریکا بازماند.

در مرحله نیمه نهایی آخرین گرنداسلم سال، تنیسور اسپانیایی در 2 ست اول با نتایج 7 بر 6 و 6 بر 2 مغلوب رقیب آرژانتینی اش شد و در ادامه به خاطر جدی شدن مصدومیتش از بازی در ست سوم انصراف داد. به این ترتیب دل پوترو ضمن دریافت انتقام شکست در 2 گرنداسلم قبلی (نیمه نهایی فصل قبل گرنداسلم یواس اوپن و یک چهارم نهایی دوره قبل گرنداسلم ویمبلدون) به فینال تورنمنتی رسید که در آن اولین و تاکنون آخرین قهرمانی در گرنداسلم را تجربه نموده است. جالب اینکه دل پوترو برای قهرمانی در سال 2009 در نیمه نهایی نادال را برد و در فینال از سد فدرر گذشت و سال جاری هم باید کار تقریبا مشابهی انجام دهد؛ با این تفاوت که به جای فدرر در فینال غول دیگری به نام جوکوویچ صرب پیش روی او قرار گرفته است.

تنیسور صرب برای رسیدن به فینال مانند سایر بازی هایش در این تورنمنت کار سختی در پیش نداشت و در 3 ست با نتایج 6 بر 3، 6 بر 4 و 6 بر 2 نیشیکوری ژاپنی را برد تا مانع تکرار اتفاق سال 2014 (اولین و تنها حضور نیشیکوری در فینال اوپن آمریکا و به طور کلی گرنداسلم ها) گردد. به این ترتیب جوکو که پس از بازگشت از مصدومیت دوباره اوج گرفته پس از قهرمانی در گرنداسلم قبلی (ویمبلدون) در اندیشه سومین قهرمانی خودش در اوپن آمریکا و در مجموع چهاردهمین گرنداسلمش است تا از این نظر در رده سوم پرافتخارترین تنیسورهای تاریخ کنار پیت سامپراس آمریکایی و پایین تر از نادال با 17 و فدرر با 20 گرنداسلم بایستد.

نادال برای دومین بار در 4 گرنداسلم سال جاری به دلیل مصدومیت از دور رقابت ها کنار رفت. او بار اول در مرحله یک چهارم نهایی گرنداسلم ملبورن در چنین وضعیتی مغلوب و حذف شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تنیس آزاد آمریکا ، نادال باز هم با مصدومیت حذف شد، جوکوویچ به فینال رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنیس آزاد آمریکا ، نادال باز هم با مصدومیت حذف شد، جوکوویچ به فینال رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید