اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مسائل کارگران هفت تپه

کریم یاوری در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به اعزام تیمی از وزارت کار به استان خوزستان برای رسیدگی به وضعیت کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد گفت: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز به اتفاق نمایندگان چند دستگاه اجرایی به استان خوزستان آمدیم تا سلسله جلساتی با مسئولان استانی، نمایندگان کارگران و کارفرمایان برای حل و فصل مسائل کارگران دو شرکت دارای مشکل در این استان داشته باشیم.

اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مسائل کارگران هفت تپه

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار اضافه نمود: این تیم به سرپرستی مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار متشکل از نمایندگان وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی و سازمان خصوصی سازی کشور برای آنالیز و رسیدگی به مسائل کارگران و کارکنان شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد خوزستان اعزام شدند.

وی درباره مسائل این دو شرکت گفت: مسائل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مقداری پیچیده است و مجموعه ای از عوامل را شامل می گردد. این شرکت علاوه بر مشکل کمبود نقدینگی، به زعم کارفرما با مازاد نیروی کار روبرو است و به همین دلیل حقوق و دستمزد کارگران به تعویق افتاده است.

یاوری ادامه داد: شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در گذشته وابسته به مرکز گسترش صنایع و نوسازی ایران بوده اما از حدود دو سال گذشته که به بخش خصوصی واگذار شده، در فاصله هر چند ماه یکبار با مسائل متعدد روبرو می گردد.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تاکید نمود: یکی دیگر از ماموریت های سفر به استان خوزستان آنالیز مسائل گروه ملی فولاد است.

وی با بیان اینکه مشکل نقدینگی برای تامین مواد اولیه مهمترین چالش پیش روی گروه ملی فولاد است، گفت: 70 درصد سهام این شرکت در اختیار بانک ملی واقع شده است و اگر این بانک همراهی کند با برطرف مشکل نقدینگی امکان تامین مواد اولیه برای این شرکت فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، اعتراضات صنفی کارگران شرکت کشت و صنعت هفت تپه در شهرستان شوش استان خوزستان از حدود دو هفته گذشته به دلیل تعویق در پرداخت دستمزد شروع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مسائل کارگران هفت تپه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مسائل کارگران هفت تپه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید