استاندار تهران طرح های عمرانی فرهنگی و ورزشی پردیس را افتتاح کرد

به گزارش خبرنگاران، هم زمان با هفته دولت، سوله اورژانس هوایی پردیس صبح سه شنبه و با حضور محمد حسین مقیمی، استاندار تهران، مرتضی حیدری فرماندار پردیس و جمعی از مدیران شهرستانی و استانی افتتاح شد.

استاندار تهران طرح های عمرانی فرهنگی و ورزشی پردیس را افتتاح کرد

اعتبار 500 میلیون تومانی برای سوله اورژانس هوایی پردیس

شهردار پردیس در آیین افتتاح این سوله مدیریت بحران گفت: اورژانس هوایی شهر پردیس در یک سوله 450 متر مربعی واقع در در فاز 8 شهرستان پردیس و با اعتبار 500 میلیون تومان افتتاح شد.

کوروش گلریز گفت: این پایگاه اورژانس شامل پد هلی کوپتر و سوله های متعدد اورژانس زمینی و ستاد مدیریت بحران شهرداری پردیس می گردد، که بخشی از آن سال گذشته افتتاح شد و سوله بالگرد و بخش سوخت رسانی و محل استقرار خلبانان در امسال افتتاح شد.

وی اضافه نمود: عملیات اجرایی این سوله از سال 96 شروع و در سال 97 خاتمه یافت و پد هلی کوپتر به مساحت 1400 متر مربع به بهره برداری رسید.

رییس اورژانس تهران در خصوص این سوله به خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش جمعیت و وسعت شهرستان پردیس و فقدان بیمارستان در این شهرستان، باید تمام حادثه دیدگان و بیماران به بیمارستان های تهران منتقل شوند.

پیمان صابریان اضافه نمود: به همین دلیل احتیاج به اورژانس هوایی به شدت دراین شهرستان احساس می گردد و مدت ها بود، که در حال رایزنی برای اجرای این پایگاه اورژانس هوایی بودیم، که بحمدالله به همت اورژانس تهران، فرمانداری و شهرداری پردیس امروز شاهد افتتاح این مرکز بودیم.

افتتاح ایستگاه آتش نشانی در فاز 11 پردیس

افتتاح آتش نشانی فاز 11 پردیس در زمینی به مساحت 2 هزار و 340 و زیربنای 975 متر مربع در یک طبقه ساختمان اداری بتنی و آشیانه اسکلت فلزی و با اعتبار هزینه 18 میلیارد ریال از دیگر پروژه هایی بود، که صبح امروز و با حضور محمدحسین مقیمی به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی این پروژه از سال 95 شروع گردیده بود.

شهردار پردیس در مراسم افتتاح ایستگاه شماره 4 آتش نشانی پردیس در فاز 11 این شهر طی سخنانی ضمن تبریک هفته دولت و عید غدیر خم گفت: حدود 900 برج بلند مرتبه در فاز 11 پردیس واقع است، که یکی از دغدغه های شهرداری و شورای شهر پردیس تامین ایمنی این فاز از نظر آتش نشانی بود، که خرید 2 نردبان هیدرولیک 42 و 56 متری در این ایستگاه و 18 پرسنل آتش نشان اقدامی برای برطرف این دغدغه بود.

گلریز گفت: این ایستگاه کاملا و به صورت مدرن تجهیز گردیده و آماده خدمت رسانی است، دو دستگاه خودرو پیشرفته آتش نشانی با اعتبار 12 میلیارد ریال، که دارای قابلیت اجرای عملیات اطفای حریق در سازه های بلند مرتبه است، نیز در این ایستگاه استقرار یافته است.

بر اساس این گزارش، پس از افتتاح این ایستگاه، مانور عملیات امدادرسانی آتش نشانی فاز 11 با حضور استاندار تهران انجام شد.

افتتاح مخزن 10 هزار متر مکعبی آب شرب پردیس

افتتاح پروژه مخزن 10 هزار متر مکعبی شماره 8 پردیس برای تامین آب شرب بهداشتی و مورد احتیاج مردم این شهرستان دیگر پروژه ای بود، که صبح امروز و هم زمان با هفته دولت به بهره برداری رسید.

فرماندار پردیس در حاشیه افتتاح این مخزن 10 هزار متر مکعبی طی سخنانی در جمع خبرنگاران هدف از احداث این مخزن را تامین آب شرب فاز 5 شهر پردیس و منطقه خرمدشت دانست و گفت: ساخت این مخزن بتنی10 هزار متر مکعبی همراه با دیوار سنگی، محوطه ساختمان کلر زنی و محوطه سازی با ساختمان نگهبانی از سال 94 شروع گردیده بود.

مرتضی حیدری گفت: اعتبار ساخت این مرکز 5 میلیارد تومان است.

ساختمان شرکت آب و فاضلاب شهر پردیس نیز امروز به بهره برداری رسید.

به گفته مسئولین اجرایی این شرکت، هدف از ساخت این ساختمان استقرار واحدهای مختلف امور آب و فاضلاب شهر پردیس در یک واحد بوده است.

این ساختمان با مساحت یک هزار و 200 متر مربع در 4 طبقه و اسکلت بتونی با اعتباری حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان بنا گردیده است.

همچنین 3 واحد رسیدگی به حوادث و امداد رسانی در بخش های آب و فاضلاب در شهر پردیس نیز امروز در زمینی با مساحت 600 متر مربع و با اعتبار 660 میلیون تومان کلنگ زنی شد، که به گفته مسئولان طرح قرار است، تا سال 99 به بهره برداری برسد.

افتتاح زمین چمن مصنوعی شهر پردیس

زمین فوتبال چمن مصنوعی شهر پردیس پروژه دیگری بود، که با اعتباری بالغ بر 8 هزار میلیون ریال توسط اداره ورزش و جوانان در پردیس و با حضور استاندار افتتاح شد.

افتتاح فاز اول بوستان نورالشهدا پردیس

همچنین در این سفر استاندار تهران، بوستان فاز اول نورالشهدا پردیس با اعتبار 61 میلیارد ریال نیز به بهره برداری رسید.

شهردار پردیس در این مراسم طی سخنانی گفت: این بوستان در 14 هکتار زمین برپا می گردد، که امروز شاهد افتتاح فاز اول آن هستیم.

کوروش گلریز گفت: در فاز اول علاوه بر مقبره شهدا و بخشی از زمین بوستان، پارکینگ، دسترسی ها و ورودی این بوستان آماده گردیده است.

وی ادامه داد: این مکان می تواند مرکز تفریحی و فرهنگی خوبی در شهر پردیس باشد و نقش ویژه ای در این زمینه ها ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استاندار تهران طرح های عمرانی فرهنگی و ورزشی پردیس را افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار تهران طرح های عمرانی فرهنگی و ورزشی پردیس را افتتاح کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید