اروپا در صیانت از برجام تصمیمی جدی و عملی اتخاذ کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، کاظم جلالی رییس و اعضای گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا که به منظور دیدار و مصاحبه با مقامات سیاسی و مسئولان پارلمان اروپا عازم بروکسل گردیده اند با هایدی هاتالا معاون پارلمان اروپا دیدار و گفت وگو کردند.

اروپا در صیانت از برجام تصمیمی جدی و عملی اتخاذ کند

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با پارلمان اروپا به روابط ایران و پارلمان اروپا اشاره نمود و گفت: خوشبختانه هیأت های روابط پارلمانی ایران و اروپا در سفرهای جداگانه نشست ها و گفتگوهای خوبی داشته اند و که این مهم نشانگر عزم جدی دو پارلمان برای شناخت بیشتر یکدیگر و گسترش روابط فیمابین است.

وی یکی از بهترین مولفه های ارتقای سطح روابط میان جمهوری اسلامی ایران و اروپا را روابط پارلمانی دانست و ضمن قدردانی از مواضع واقع بینانه در خصوص برجام این اقدامات را ناکافی دانست و خواهان اتخاذ تصمیمی جدی و عملی در قبال حفظ برجام از جانب اتحادیه اروپا شد.

وی گفت: گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران در برجام ابتدا با اروپا شروع شد و پس از آن چین و روسیه و در سرانجام آمریکایی ها به این گفتگوها پیوستند، از همین رو امروز اروپا در برابر خروج آمریکا از برجام باید برای حفظ وزن سیاسی خود از برجام حمایت کند.

نایب رئیس اتحادیه بین المجالس دنیای توضیح داد: برجام بزرگترین دستاورد سیاست خارجی اتحادیه اروپاست و طبعا اتحادیه اروپا وزن خود را در حل و فصل منازعات بین المللی با صیانت از برجام اثبات خواهد نمود.

جلالی در سرانجام ابراز امیدواری کرد که سفر هیات های پارلمانی میان ایران و پارلمان اروپا زمینه ساز شناخت متقابل و ارتباطات قوی تر گردیده و به برقراری صلح و امنیت دنیای یاری کند.

هایدی هاتالا معاون پارلمان اروپا نیز در این نشست با اشاره به تاریخچه روابط جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه و ابراز امیدواری در خصوص ارتقای سطح آتی این روابط، گفت: معتقدیم که برجام گام بزرگی در راستای ترویج صلح و ثبات در دنیا است و همچنان بر خلاف سیاست های دولت جدید آمریکا و وضعیت حساس خاورمیانه به مسیر خود ادامه خواهیم داد.

وی بر ضرورت روابط فیمابین ایران و اروپا در زمینه های مشترکی همچون گردشگری و آموزش تاکید و ابراز امیدواری کرد که سفر هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران زمینه ساز گسترش این روابط گردد. شایان ذکر است در این دیدار غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، مهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، سیامک مره صدق عضو کمیسیون

بهداشت و درمان مجلس، زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نیز پیمان سعادت سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، اتحادیه اروپا و آکردیته در لوکزامبورگ، حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اروپا در صیانت از برجام تصمیمی جدی و عملی اتخاذ کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با اروپا در صیانت از برجام تصمیمی جدی و عملی اتخاذ کند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید