ارزیابی کارشناس والیبال از صحبت های کولاکوویچ، ناامیدی حاکم است

به گزارش مطالب گلچین شده، ناصر شهنازی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره بازی های تیم ملی والیبال در مرحله نخست رقابت های انتخابی المپیک گفت: با توجه به شواهد موجود و طبق صحبت هایی که سرمربی تیم ملی پیش از اعزام به مسابقات بیان نموده، وضعیت ایده آل نیست. تعدادی بازیکن مصدوم روی دست سرمربی مانده است و به دلیل انجام ریکاوری، اردوی بلغارستان نیز لغو شد. ظاهرا یاس و ناامیدی در کادر فنی وجود دارد و شرایط برای کسب نتیجه در این دوره فراهم نیست.

ارزیابی کارشناس والیبال از صحبت های کولاکوویچ، ناامیدی حاکم است

فشار زیادی روی بازیکنان وارد شد

کارشناس والیبال تاکید نمود: این شرایط به دلیل گذشته تیم ملی و فشاری که بر روی بازیکنان طی برگزاری لیگ ملت ها وارد شد، به وجود آمده است. بازیکنان تحت فشار زیادی قرار دریافتد، کسب عنوان پنجمی در لیگ ملت ها در شرایطی خوب بود که تمام تیم ها با توان کامل در آن حضور پیدا می کردند. به هر حال ملی پوشان ایران کوشش زیادی برای قرار دریافت روی سکو انجام دادند اما هم سکو از دست رفت و هم فشار زیادی به آنان وارد شد. از بازیکنان جوانتر نیز استفاده زیادی نشد.

کسب نتیجه سخت است

وی اضافه کرد: با توجه به این قرائن و شواهد، شرایط حاکم بر تیم ملی سخت است. کوبا سه بازیکن شاخص خود را به همراه ندارد. کار سختی مقابل کوبا و مکزیک نداریم و مهمترین بازی ما مقابل روسیه است. تیمی که با جوانان خود پیروز شد عنوان قهرمانی لیگ ملت ها را به دست آورده و حال با اضافه کردن بازیکنان شاخصی مانند موزرسکی و میخائیلوف با تمام قدرت در مسابقات حاضر خواهد شد. کسب نتیجه سخت است مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد و بازیکنان عملکرد خوبی داشته باشند.

وعده ها باید عملی گردد

شهنازی درباره مسائل روحی و روانی و گلایه بازیکنان نسبت به عدم توجه مسئولان گفت: این موضوعات در ورزش ایران وجود دارد. تیم ها در مسابقات مختلف نتایج درخشانی کسب می نمایند اما تقدیر از آنها یک سال بعد انجام می گردد. در ورزش هایی مانند فوتبال و والیبال که بازیکنان درآمدزایی خوبی در تیم های باشگاهی دارند شرایط کمی بهتر است اما در رشته های انفرادی اینگونه نیست. یک ورزشکار تمام کوشش و زحمت خود را برای رسیدن به مدارج بالای ورزش انجام می دهد، پرچم کشور را به اهتزاز درمی آورد تا به وسیله وزارت و دولت مورد تقدیر قرار گیرد اما این تقدیر خیلی دیر انجام می گردد. درنتیجه باعث بروز مسائل روحی و روانی می گردد. در والیبال این موضوع نیز بی تاثیر نیست. اگر وعده ای داده می گردد باید به موقع آن را انجام دهند تا شاهد چنین مشکلاتی نشویم و یاس و ناامیدی در بین بازیکنان بروز نکند. البته این را در نظر بگیرید که حضور در تیم ملی برای هر بازیکنی افتخار است چرا که دیده می گردد و صندلی ویژه ای در بین مردم به دست می آورد. تمام این شرایط به بازیکنان یاری می نماید تا از نظر روحی و روانی در شرایط ایده آلی قرار گیرند.

کسب سهمیه المپیک در روسیه کار بزرگی خواهد بود

کارشناس والیبال در سرانجام گفت: مرحله نخست رقابت های انتخابی المپیک باید اولویت نخست تیم ملی قرار می گرفت اما سرمربی برای رفتن روی سکوی لیگ ملت ها از تمام ظرفیت های خود استفاده کرد. او حالا با تعدادی بازیکن مصدوم روبرو است. امیدوارم همت و کوشش بازیکنان باعث کسب نتیجه مطلوبی گردد. کسب جواز حضور در المپیک در این مرحله کار سختی است اما اگر ملی پوشان بتوانند این کار را انجام دهند کار بزرگی انجام داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارزیابی کارشناس والیبال از صحبت های کولاکوویچ، ناامیدی حاکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی کارشناس والیبال از صحبت های کولاکوویچ، ناامیدی حاکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید