اردکانی ها صاحب گذر فرهنگی می شوند

به گزارش مطالب گلچین شده، در حالی شاهد راه اندازی اولین گذر فرهنگ و هنر کشور در روزهای آغازین سال جاری در شهر یزد بودیم که به دنبال این رویداد، دیگر شهرهای یزد از جمله اردکان نیز برای ایجاد این زیرساخت فرهنگی دست به کار گردیده اند.

اردکانی ها صاحب گذر فرهنگی می شوند

نسرین سبحان اردکانی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان در گفت وگو با خبرنگار مطالب گلچین شده اظهار کرد: گذر فرهنگ و هنر اردکان با رویکرد توجه به توسعه صنایع دستی، هنر و همچنین احیای بافت تاریخی اردکان در محل مسقف خانه تاریخی طبایی ها راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به این محل به عنوان پایگاهی برای استقرار انجمن هنرهای تجسمی، اضافه نمود: علاوه بر این محل فرهنگی، کافه کتابی شامل کتاب هایی کاملا به روز گردیده نیز در سال آینده به عنوان محلی مناسب برای گفت وشنودهای فرهنگی، ادبی و فعالیت هایی مشابه به بهره برداری خواهد رسید.

این مسئول از برگزاری کلاس های توجیهی آموزشی قبل از ایجاد این گذر فرهنگی اطلاع داد و توضیح داد: دوره هایی آموزشی از هنرهای تجسمی، صنایع دستی و تلفیقی این دو حوزه با حضور اساتید و دانشجویان و هنرمندان شهرستان در حال برگزاری است.

وی، برگزاری دوره هایی مانند دوره نقاشی آبرنگ و رنگ روغن، طراحی پیشرفته و مقدماتی، فتوشاپ، طراحی چهره، نقاشی کودک، عکاسی، کاشی شکسته، کتیبه، سفال، قلم زنی، نقاشی روی سفال، ویترای، گلیم و نقطه کوبی را از جمله دوره های برگزار گردیده در همین راستا ذکر کرد.

سبحان اردکانی، اهمیت ایجاد این گذر فرهنگی را تشکیل فضایی برای گفت وگوهای فرهنگی میان مردم خواند و گفت: این گذر فرهنگی مسقف، فضایی با معماری اصیل ایرانی- اسلامی است و دارای تالارهایی با معماری قدیمی است.

حمید مشتاقیان، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردکان نیز در گفت و گو با خبرنگار مطالب گلچین شده با اشاره به اجرای طرح مشارکتی گذر فرهنگی و هنری شهرستان اردکان، گفت: این طرح با مشارکت اداره ارشاد و میراث فرهنگی اجرا خواهد شد و در این باره برای نوروز سال آینده انتظار خبرهای خوشی برای مردم اردکان خواهیم داشت. البته هنوز این طرح نهایی نگردیده و در مرحله تدوین و برنامه ریزی واقع شده است.

این مسئول گفت: محور برنامه های این گذر فرهنگی پرداختن به هنر و صنایع دستی و توسعه اشتغال زایی از طریق ایجاد بازارچه هایی در این رابطه است و امیدواریم این گذر تاثیر قابل توجهی در این زمینه با در نظر داشتن اهداف توسعه مند و توسعه ساز این دو دستگاه متولی ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اردکانی ها صاحب گذر فرهنگی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردکانی ها صاحب گذر فرهنگی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید