احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می گردد؟

به گزارش مطالب گلچین شده، ثبت نام در سامانه سجام دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان یا کارگزاری ها ندارد. از روز ششم خرداد ماه فرآیند احراز هویت غیرحضوری شروع شده و مردم می توانند با استفاده از گوشی موبایل خود فرآیند احراز هویت را انجام دهند. در حال حاضر اپلیکیشن سیگنال، گزینه مربوط به احراز هویت غیرحضوری را فعال نموده و با استفاده از این اپلیکیشن می توانید بعد از طی کردن مراحل احراز هویت الکترونیک، کد بورسی بگیرید. گفته می گردد در آینده نزدیک احراز هویت غیرحضوری سجام در اپلیکیشن آپ و سایت سهم آشنا شروع خواهد شد.

احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می گردد؟

تجربه کاربری نشان می دهد طی کردن مراحل احراز هویت غیرحضوری سجام کمتر از 10 دقیقه وقتتان را خواهد گرفت. البته به شرطی که قبل از آن در سایت سجام به نشانی sejam.ir ثبت نام نموده باشید. برای ثبت نام در این سایت ضروری است اطلاعات هویتی مثل شماره شناسنامه، کد ملی و مواردی از این قبیل را در فرم ثبت نام کامل کنید. وارد کردن اطلاعات بانکی مثل شماره حساب و شماره شبا قدم دوم است و در نهایت باید اطلاعاتتان تماس مثل شماره موبایل، آدرس محل سکونت و ... را هم در اختیار سامانه سجام قرار دهید. بعد از پرداخت هزینه 12 هزار تومان ثبت نام شما در سامانه سجام کامل شده و کد پیگیری برایتان صادر می گردد. با این کد پیگیری می توانید سراغ مراحل احراز هویت بروید.

قدم اول دانلود اپلیکیشن سیگنال است. آپ و سهم آشنا هم به زودی به جمع احراز هویت غیرحضوری خواهند پیوست. بعد از ورود به اپلیکیشن سیگنال و انتخاب گزینه احراز هویت سجام، می توانید با وارد کردن کد ملی و کد پیگیری 10 رقمی سجام فرآیند احراز هویت را شروع کنید. کارمزد آن 10 هزار تومان معین شده که کمتر از کارمزد احراز هویت در دفاتر پیشخوان است. برای تکمیل فرآیند شما باید از خودتان عکس سلفی بگیرید. زیاد کار سختی نیست، فقط باید سعی کنید صورتتان را داخل دایره معین شده قرار دهید. در مرحله دوم سامانه از شما امضا می خواهد. برای این کار ضروری است روی یک برگه سفید امضا بزنید و از آن عکس بگیرید. امضایتان هم باید در یک دایره معین شده قرار بگیرد. اصل کار مرحله سوم است. اپلیکیشن به شما یک عبارت سه خطی نشان می دهد و از شما می خواهد با ضبط ویدیو، این عبارت را بخوانید تا معین گردد عکسی که فرستاده اید، واقعا خودتان هستید. برای این کار باید دسترسی استفاده از میکروفن را هم به اپلیکیشن بدهید. مابقی کار بر عهده ربات احراز هویت است. در مرحله آخر یک اپراتور صحت فایل های بارگذاری شده و اطلاعات شما را آنالیز می نماید و در نهایت فرآیند احراز هویت الکترونیک کامل می گردد و کد بورسی به وسیله پیامک برایتان ارسال خواهد شد.

منبع: فرارو

به "احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید